HAMİLELİK DÖNEMİ BESLENME DANIŞMANLIĞI

Hayatınızın en özel ve güzel duygularını tadacağınız dönemlerinden biri hamilelik sürecidir. Bu dönemde yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmek bebeğinize verebileceğiniz en güzel armağandır. Gebelik sürecinde yetersiz kilo alımı kadar fazla kilo artışının da getirdiği birçok risk vardır.Bebeğiniz sağlıklı bir şekilde gelişirken siz de kilo kontrolü sağlamak, daha dinç ve eğlenceli bir gebelik geçirmek ve farklı tarifler ile beslenmenizi zenginleştirmek istiyorsanız bu program size harika hissettirecek !

Öncelikle Kişiye Özel Hamilelik Dönemi Beslenme Programınızı oluşturabilmemiz için izlememiz gereken adımlar bulunmaktadır.

Bu adımlar;

  • Son 3 ay içerisinde bir Endokrin, Dahiliye Uzmanı veya Kadın Doğum Uzmanınız tarafından yapılmış olan kan tahlili sonuçlarınızın incelenmesi,
  • Yaşam tarzınız, sağlık durumunuz, kullandığınız ilaçlar,  fiziksel aktivite durumunuz ve genel beslenme alışkanlıklarınız hakkında vereceğiniz bilgilendirmenin değerlendirilmesi,
  • Öğün saatleriniz içerisinde tükettiğiniz besinlerin miktarlarını içeren 3 günlük besin tüketim kaydınızın alınması,
  • Kilo, boy ve yaşınıza göre hesaplayacağımız metabolizma hızınız ile gebeliğinizin haftalarına göre ihtiyacınız olan ek kalori miktarının belirlenmesi şeklinde tanımlanmıştır.

Bu bilgiler doğrultusunda gebeliğiniz süresince almanız gereken hedef kilonuz, tüketmeniz gereken ve uzak durmanız gereken besinler üzerinde değerlendirmeler yapacağız. Değerlendirmeler sonucunda tamamen size ve bebeğinize özel sağlıklı ve dengeli beslenme programınızı oluşturacağız. Rutin Doktor muayenelerinizi de göz önünde bulundurarak beslenme programınız sürekli olarak güncellenecek bebeğiniz ve kendiniz için almanız gereken besinleri en verimli haliyle almanızı sağlayacağız.