EMZİRME DÖNEMİ BESLENME DANIŞMANLIĞI

Gebelik sürecinizi tamamladınız ve bebeğiniz ile aranızdaki en özel bağ olan emzirme sürecine başladınız. Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde zihinsel ve fiziksel gelişimini sağlamak için anne sütü ile beslemeniz çok önemlidir. Bu dönemde hem sütünüzün verimini ve miktarını arttırmak hem de gebelik boyunca aldığınız fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız bu program tam size göre !

Öncelikle Kişiye Özel Emzirme Dönemi Beslenme Programınızı oluşturabilmemiz için izlememiz gereken adımlar bulunmaktadır.

Bu adımlar;

  • Son 3 ay içerisinde bir Endokrin ya da Dahiliye Uzmanı tarafından yapılmış olan kan tahlili sonuçlarınızın incelenmesi,
  • Yaşam tarzınız, sağlık durumunuz, kullandığınız ilaçlar,  fiziksel aktivite durumunuz ve genel beslenme alışkanlıklarınız hakkında vereceğiniz bilgilendirmenin değerlendirilmesi, kullandığınız süt arttırıcı ek ürünler (varsa)
  • Öğün saatleriniz içerisinde tükettiğiniz besinlerin miktarlarını içeren 3 günlük besin tüketim kaydınızın alınması,
  • Vücut analiz cihazı ile yapacağımız ayrıntılı ölçüm sonucunda yağ ve kas dokusu ağırlığınız, vücut sıvı oranı, metabolizma hızı, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız gibi parametrelerin kontrolünün yapılması olarak tanımlanmıştır.

Bu bilgiler doğrultusunda sizinle birlikte beslenme programınızı oluşturuyoruz. Beslenme programınız her kontrolünüzde bebeğinizin gelişimi doğrultusunda güncellenecek, sizin ve bebeğinizin ihtiyacı olan tüm besinleri almanızı sağlayacaktır. Emzirme sürecinde bebeğiniz ile en özel bağlarınızı kurarken yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenerek sütünüzün kalitesini arttıracak bir taraftan da ideal kilonuza ulaşmanın tadını çıkaracaksınız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.