ÇOCUKLUK DÖNEMİ BESLENME DANIŞMANLIĞI

Bu dönem çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için ek enerjiye ve özel beslenme programına ihtiyaç duydukları dönemlerden biridir.Özellikle ev dışında tüketilen öğünler ve yapılan sağlıksız atıştırmalıklar hızlı kilo artışına sebep olabildikleri gibi aynı zamanda sağlıklı besinlere karşı iştahsızlık durumu, düzensiz beslenme beraberinde bağışıklık sisteminde düşüş gibi durumları da oluşturabilmektedir. Yaşam boyu beslenmenin temellerinin atıldığı, beslenme alışkanlıkları kazandıkları bu dönemde çocuklarınızın geleceğine yapabileceğiniz en güzel yatırımlardan bir tanesi sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaktır.

Öncelikle Kişiye Özel Çocukluk Dönemi Beslenme Programınızı oluşturabilmemiz için izlememiz gereken adımlar bulunmaktadır.

Bu adımlar;

  • Son 3 ay içerisinde Çocuk Doktoru / Çocuk Endokrin tarafından yapılmış olan kan tahlili sonuçlarının incelenmesi,
  • Fiziksel aktivite durumu ve genel beslenme alışkanlıkları hakkında vereceğiniz bilgilendirmenin değerlendirilmesi, sevdiği – sevmediği besinler,
  • Öğün saatleri içerisinde tükettiği besinlerin miktarlarını içeren 3 günlük besin tüketim kaydının alınması,
  • Vücut analiz cihazı ile yapacağımız ayrıntılı ölçüm sonucunda yağ ve kas dokusu ağırlı, vücut sıvı oranı, metabolizma hızı, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımları ile Percentile ( Büyüme Eğrisi) değerleri gibi parametrelerin kontrolünün yapılması olarak tanımlanmıştır.

Bu bilgiler doğrultusunda sizlerle ve çocuğunuz ile birlikte onların fiziksel ve zihinsel gelişimine destek olarak yaşam boyu sürdürebilecekleri sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandıracağız. Tamamen çocuğunuza özel planlanan bu program sayesinde bağışıklık sistemi güçlenecek ve kilo kontrolü ile büyüme – gelişmeleri sağlanacak, sağlıklı beslenme ve dengeleme alışkanlığı kazandırmış olacağız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.